Tipy na výlety

Vyžítí v létě i v zimě

V Jeseníkách je toho mnoho k navštívení. 

Přinášíme Vám několik tipů na lyžovačky, běžecké tratě, pěší turistiku, restaurace v okolí a různé tipy na výlety.

Ramzová
Ramzová

Ramzová

 Na Ramzové se nachází  moderní areál Bonera s bohatýmm vyžitím jak v zimě, tak v létě. Nabízí dvou i čtyř místnou lanovku až na Šerák s přestupem na Čerňavě. Na své si přijdou začátečníci, rodiny s dětmi a náročnější lyžaři.

Pro běžkaře je přichystáno hned několik běžeckých tras do všech směrů.

V létě je Ramzová startem pro tůry po hřebenech Jeseníků.

Jedna z nejoblíbenějších tras začíná právě na Ramzové přes Šerák, Keprník, Černenou horu, Vřesovou studánku na Červenohorské sedlo.

Vzálenost od chaty :

10,2 km  cca 14 min autem

Dá se využít vlakové i autobusové spojení z města Jeseník


Filipovice
Filipovice

Filipovice

SKIPARK Filipovice se nachází přímo v  chráněné krajinné oblasti v malebném podhůří Jeseníků, pouze jednu zastávku  od úpatí lyžařského areálu Červenohorského sedlo, přímo u hlavní cesty.

Výborná je dostupnost autem. areál nabízí velké parkoviště, restauraci a večerní lyžování.

V létě najdete mnoho turistických tras třeba na Červenohoské sedlo odkud můžete pokračovat  na Švýcarnu a na Praděd. nebo rovnou z Filipovic  na horu Točník.

Vzálenost od chaty:

12 km cca 16 min autem

Dá se využít autobusové spojení z města Jeseník

Červenohorské sedlo
Červenohorské sedlo

Červenohorské sedlo

Lyžařský areál Červenohorské sedlo je jedním z nejznámějších středisek sjezdového lyžování na severní Moravě. Je známou křižovatkou zimních, ale i letních turistických cest. Nadmořská výška Červenohorského sedla je 1013 m. Sjezdové tratě začínají v nadmořské výšce 1164 m a končí 862 m. Tato poloha dává předpoklad pro kvalitní zimní sezónu od poloviny prosince do konce března.

Z Červenohoského sedla vede mnoho turistických tras jak směrem na  Švýcárnu, Praděd nebo také na Keprník, Šerák a Ramzovou.

Vzálenost od chaty:

17,8 km cca 20 min autem

dá se využít autobusové spojení z města Jeseník


Praděd
Praděd

Praděd

Lyžařský areál Praděd - nazývaný "Moravským ledovcem " láká především svými přírodními krásami a vynikajícími sněhovými podmínkami . Okolní terény uspokojí příznivce sjezdového i běžeckého lyžování od konce října do konce dubna. Vhodné podmínky zde najdou jak začátečníci, tak také pokročilí lyžaři. Na severních svazích Petrových Kamenů je nejvýše položené středisko v ČR : 1235 - 1445 m n.m.

Ani v létě nepříjdete zkrátka. Jedna z nejžádanějších turistických atrakcí v Jeseníkách. Nejvyšší hora s nadmořskou výškou 1491 m/nad m. nabízí nádherné výhledy do širokého okolí. Za příznivého počasí můžete spatřit Krkonoše, Sněžku a dokonce i Tatry.

Vzálenost od chaty:

32,5 km cca 40 min autem

Dá se využít autobusové dopravy z města Jeseník do Karlové studánky,nebo na Hvězdu.Dále pak kyvadlovou dopravou.

Petříkov
Petříkov

Petříkov

Rekreační osadě Petříkov nedaleko Jeseníku se ne náhodou říká "Moravský Kitzbühel", v němž si výborně zalyžujete od prosince do dubna. V sevřeném údolí obklopeném lesy najdete na severních svazích v nadmořské výšce 780 metrů nad mořem sjezdové tratě vybavené nejmodernějším zařízením na výrobu technického sněhu. Na vrchol sjezdovek vás v našem areálu vyvezou dva vleky dlouhé 700 metrů a 400 metrů.

Při jízdě dolů můžete díky společnému odbavovacímu systému v okolních areálech vyzkoušet pět tras, z nichž jedna má i homologaci pro FIS závody ve slalomu.

Pokud patříte k milovníkům běžeckého lyžování, pak máte možnost vyzkoušet několik upravených tratí, které směřují z Petříkova přes chatu Paprsek až na Kralický sněžník. Opačným směrem můžete podniknout výlet přes Ramzovské a Červenohorské sedlo až na nejvyšší moravskou horu Praděd.

Tyto trasy a mnohé další patří  mezi oblíbené pro pěší turisty.

Vzálenost od chaty:

14 km cca 20 min autemOstružná
Ostružná

 Ostružná

Ostružná (700 - 835 m) leží v Ramzovském sedle, má na severních svazích šest upravovaných sjezdovek s délkou více jak 2,5 km a 3 vleky a pás s kapacitou 2500 osob/h s bezdotykovým odbavením.

Přijdou si zde na své jak zkušení lyžaři, tak začátečníci, ale hlavně rodiny s dětmi.

Ostružná je výchozí místo mnoha upravovaných běžeckých tratí: Paprsek, Kralický Sněžník a mnoho dalších.

Vzálenost od chaty :

12km cca 16 min autem

Další místa kde se dá lyžovat nebo zajít jen tak na procházku:

Ski areál Miroslav, Ski areál Kouty nad Desnou, Ski areál Lázeňský Vrch, Ski areál Branná, Ski Příčná Zlaté Hory.

Restaurace v okolí

Restaurace Bobrovník
Restaurace Bobrovník

Bobrovník

Mezi nejoblíbenější restaurace v Jeseníku patří i Bobrovník, kde se velice dobře najíte, můžete si dát něco z grilu a výtečné, chlazené pivo.

Tato restaurece se nachází 3 min od chaty Mraveneček

Koliba
Koliba

Koliba na Bobrovníku

Také stylová Koliba Bobrovník se nachází 3 min cesty od chaty Mraveneček. I zde uspokojíte Vaše chuťové buňky a pokud natrefíte ten správný den tak vám večer zahraje živá hudba.

Restaurace u Petra
Restaurace u Petra

U Petra

Další skvělá, stylová restaurace U Petra se nachází cca 3 km od chaty Mraveneček. Na podzim si pochutnáte třeba na výtečné Svatomartinské huse, která je vyhlášená v celém okolí..


Restaurace, bary, kavárny,obchody mimo Bobrovník :

Restaurace

Restaurace Gemer, Křížový vrch, Kovárna-Horní Lipová, Tosca, Restaurace-Na Koupáku

Bary

Yesenka , SHAKER -Martini a Costail Bar, Blues Club, Viola, Club Nudle

Kavárny

Ennea caffé, Kavárna Sofie - lázně Jeseník, Kavárnička na náměstí, Na kafe Jeseník, Coffee Natura Bar Jeseník, Vinckovo - lázně Jeseník

Obchody

V Jeseníku najdete běžné supermakrety jako je Kaufland, Albert, Billa, Penny, Lidl, ale také Sportisimo, Tako, Pepco.....


Výlety, aneb co můžete vidět


V blízkosti chaty:

Dva rybářské rybníky. V rybníku přímo pod chatou ( cca 5 min) se lze i koupat,pokud tomu odpovídá stav vody. Další rybářské rybníky cca 2km

Prolézačky, trampolíny, hřiště u restaurace Koliba a Bobrovník (cca 3 min)

Cyklostezka směrem Jeseník , druhý směr do Lipové Lázní a dále.


Výlety po okolí: 

Z chaty přímo na Šerák :

Chata Mraveneček se nachází kousek od turistické trasy na Šerák. Procházka lesem je dlouhá pouze 8,8 km a dovede Vás přímo k chatě Jiřího na Šeráku.

Z chaty na Obří skály :

Vyhlídkové Obří skály (1082 m) jsou vedlejším vrcholem Šeráku, tyčící se nad Vražedným potokem a leží na okraji NPR Šerák - Keprník. -turistická trasa totožná s trasou na Šerák


Fauna Park Lipová Lázně- mnoho domácích i exotických zvířat. Na kole, pěšky, autem cca 6km )

Lázně Jeseník -Priessnitzovy léčebné lázně krásná kolonáda, balneo -studená voda,hřiště,prolézačky, stezky po léčivých pramenech a mnoho dalšího vyžití. Pěšky, na kole, autem cca 5 km

Jeskyně na Pomezí - jsou největším zpřístupněným jeskynním systémem v České republice vzniklým rozpouštěním mramoru. Pěšky, na kole, autem cca 6 km

Jeskyně na Špičáku - Jeskyně jsou prakticky bez krápníkové výzdoby, zato s neobvyklými srdčitými a vejčitými profily chodeb. Autem cca 12,5 km

Vodní tvrz - Vlastivědné muzeum Jesenicka. Pěšky, na kole, autem cca 4 km  

Městské koupaliště - Pěšky, na kole, autem cca 3,3 km

Krytý bazén - Česká Ves . Autem cca  8,8 km

Rozhledna Zlatý Chlum - Vrch Zlatý Chlum (875 m) se tyčí nad městem Jeseník a dominuje oblasti Jesenicka. Pěšky, na kole, autem cca 8 km. Autem se až na vrchol vyjet nedá, ale můžete se přiblížit na Křížový Vrch nebo Čertovy kameny a dále pěšky.

Čertovy kamenyČertovy Kameny jsou mohutný skalní útvar na severozápadním úbočí stejnojmenného vrcholku Čertovy Kameny ( 693 m n. m. ). Nachází se zde i restaurace. Pěšky, na kole, autem cca 8 km

Lesní bar - samoobslužný bar v lesích- sami si nachystáte, sami obsloužíte, sami zaplatíte. V nabídce alko i nealko nápoje, cukrovinky, špekáčky a mnoho dalšího. Pěšky, na kole, autem cca 10  km. Autem se až na vrchol vyjet nedá, ale mužete se přiblížit na odstavné parkoviště

Adrenalin park - lanové centrum, dětské terénní čtyřkolky, paintball, lukostřelbu nebo jízda na koních

Mechové jezírko Rejvíz- Naučná stezka Rejvíz se nachází ve stejnojmenné národní přírodní rezervaci rozprostírající se na ploše 396,63 ha v severovýchodní části Hrubého Jeseníku v masivu Orlík.

Rychlebské stezky- Nejlepší Jesenické traily pro horská kola
Chata Mraveneček
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!